O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Olsztyn: Czesław Małkowski prawomocnie uniewinniony od zarzutu gwałtu

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki - zdecydował Sąd Okręgowy w Olsztynie, który rozpoznawał apelację od uniewinnienia Małkowskiego w sądzie rejonowym.

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski (P) podczas konferencji prasowej w Olsztynie. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski (P) podczas konferencji prasowej w Olsztynie. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Sąd Okręgowy w Olsztynie uzasadnia teraz swoją decyzję. Uzasadnienie to odbywa się za zamkniętymi drzwiami, podobnie jak cały proces w sprawie tzw. seksafery.

Małkowski w ostatniej chwili pojawił się w sądzie, uzasadnienia słucha w towarzystwie swojego adwokata.

Gdy sąd ogłosił wyrok kilku mężczyzn, którzy przyszli z Małkowskim do sądu krzyknęło: "Brawo sąd!" i zaklaskało.

"Na tę sprawiedliwość pan prezydent Małkowski czekał 11 lat, byłem cały czas pewien, że był niewinny" - powiedział jeden z mężczyzn towarzyszących Małkowskiemu, Krzysztof Teliczan. Powiedział on, że na miejscu Małkowskiego "wytoczyłby teraz sprawę wszystkim, którzy oczerniali pana prezydenta".

Wyrok olsztyńskiego sądu jest prawomocny, przysługuje od niego tylko kasacja. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ robs/

Zobacz także

  • Fot. X/@TomaszSiemoniak
    Fot. X/@TomaszSiemoniak

    Areszt wobec Polaka zatrzymanego przez ABW. Miał dokumentować wojskowe transporty

  • Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Sąd oddalił ponowiony wniosek ws. obciążenia przymusową hipoteką nieruchomości Zbigniewa Ziobry

  • Łańcuch sędziowski Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Łańcuch sędziowski Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    26 lat więzienia za zabójstwo żony i upozorowanie wypadku na Kaszubach

  • Akta w sprawie (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Mateusz Marek
    Akta w sprawie (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Mateusz Marek

    To jedna z największych afer III RP. Ruszył główny proces ws. SKOK Wołomin

Serwisy ogólnodostępne PAP