Wyścig o Grand Prix Australii Formuły 1 odwołany

2020-03-13 01:21 aktualizacja: 2020-03-13, 01:23
Przedstawiciel organizatorów informuje o odwołaniu Grand Prix Australii w Melbourne . Fot. PAP/EPA/SCOTT BARBOUR
Przedstawiciel organizatorów informuje o odwołaniu Grand Prix Australii w Melbourne . Fot. PAP/EPA/SCOTT BARBOUR
Niedzielny wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne inaugurujący sezon Formuły 1 został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. "Decyzję podjęto po spotkaniu z przedstawicielami ekip, którzy w większości byli przeciwni przeprowadzeniu rywalizacji" - poinformowano w komunikacie

Już w czwartek branżowe portale internetowe twierdziły, że wyścig zostanie odwołany. Wpływ na to miał przypadek wykrycia koronawirusa w ekipie McLarena (zespół od razu wycofał się ze startu) oraz wypowiedzi kilku kierowców, m.in. sześciokrotnego mistrza świata Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes) i najbardziej doświadczonego obecnie w stawce Fina Kimiego Raikkonena (Alfa Romeo), którzy sugerowali, że ze względu na pandemię wirusa, rywalizacja nie powinna się odbyć.

Na razie nie wiadomo czy GP Australii odbędzie się w innym terminie w sezonie 2020.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem.(PAP)

wkp/jm/