PŚ w skokach: premia Stocha za zwycięstwo w Raw Air zmniejszona o połowę

2020-04-03 15:52 aktualizacja: 2020-04-03, 16:03
Kamil Stoch. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Kamil Stoch. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Premia dla Kamila Stocha za zwycięstwo w turnieju skoków Raw Air została zmniejszona prawie o połowę ze względu na fakt, że również niemal połowa zawodów została odwołana - poinformowała PAP Norweska Federacja Narciarska (NSF).

Raw Air składa się z 16 punktowanych prób - wszystkich konkursowych serii i kwalifikacji. Zawody odbywają się na czterech skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Premia za zwycięstwo w punktacji generalnej Raw Air ustalona została na 60 tysięcy euro .

Tegoroczny turniej został przerwany mniej więcej w połowie ze względu na epidemię koronowirusa po kwalifikacjach w Trondheim, lecz przed rozpoczęciem się konkursów na skoczni Granasen w tym mieście.

Na pytanie o wysokość premii w zaistniałej sytuacji, NSF wyjaśniła PAP, że została zmniejszona ze względu na odwołane konkursy w Trondheim i Vikersund.

"My, podobnie jak FIS i inni organizatorzy imprez sportowych, nie wypłacamy premii za zawody, które się nie odbyły. W ten sposób premia za zwycięstwo w Raw Air, w którym przeprowadzono dziewięć z 16 punktowanych serii skoków wyliczona została na 33 750 euro" - wyjaśnił PAP dyrektor ds. organizacji zawodów i imprez przy NSF Terje Lund.

Dodał, że pieniądze są już w drodze. "Jeżeli nie pojawiły się na kontach zawodników, to nastąpi to w najbliższych dniach" - zapewnił.

Turniej Raw Air był ostatnim akordem sezonu PŚ. Trofeum za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobył Austriak Stefan Kraft. (PAP)

autor: Zbigniew Kuczyński

kucz/ krys/