Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera zagrożone tytuły prasy drukowanej

2020-04-09 20:50 aktualizacja: 2020-04-09, 20:54
Dom Dziennikarza, gdzie mieści się Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
Dom Dziennikarza, gdzie mieści się Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
Podczas pandemii Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP (CMWP SDP) wspierają zagrożone tytuły. Na stronach SDP publikowane są bezpłatne internetowe wydania kilku periodyków - poinformowała dyrektor CMWP SDP Jolanta Hajdasz.

"Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wspiera prasę drukowaną, która nie ukazuje się z powodu restrykcyjnych przepisów o pandemii. Na swoich stronach stowarzyszenie i centrum udostępnia miejsce bezpłatnym wydaniom czasopism, które przeniosły się z konieczności do sieci - powiedziała PAP Jolanta Hajdasz.

"Potrzebne jest wsparcie mediów, szczególnie mediów, które pracują nie na zasadach komercyjnych, mających - oprócz zarabiania - bardziej ambitne cele. Bez wsparcia, na przykład niektóre drukowane tytuły prasowe, mogą obecnego kryzysu nie przetrwać" - wyjaśniła.

"Chodzi o to, aby prasa drukowana utrzymała czytelników. Nasze stowarzyszenie i centrum będą wspierać ten sektor" - dodała. "Nie mamy dużych możliwości, bo prawie wszyscy pracujemy zdalnie w domach, ale wymyśliliśmy, aby promować na naszych stronach bezpłatne wydania czasopism dostępnych teraz tylko w sieci" - powiedziała Hajdasz.

W ostatnich dniach na stronach sdp.pl i cmwp.pl pojawiły się m.in. bezpłatne wydania internetowe tygodnika "Idziemy", olsztyńskiego miesięcznika "Debata", czasopisma "Dyskurs & Dialog" i miesięcznika "Kurier Wnet".

Redakcje, chcące opublikować swoje bezpłatne wydania na stronach SDP, mogą przysyłać zgłoszenia na adres: jolanta.hajdasz@sdp.pl (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ pat/

TEMATY: