Kierwiński o materiale tvp.info: to prowokacja; nie prowadzimy zbiórki podpisów dla Trzaskowskiego

2020-05-27 18:46 aktualizacja: 2020-05-27, 18:46
Marcin Kierwiński. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Marcin Kierwiński. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Nie prowadzimy żadnej oficjalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego; materiał portalu tvp.info to prowokacja - ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący PO w Warszawie Marcin Kierwiński.

W środę po południu portal tvp.info poinformował, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Opublikował też nagranie, na którym widać jak zbierane są podpisy. Portal dodał, że informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało mu się potwierdzić na miejscu, a biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

Zdaniem Kierwińskiego "to prowokacja portalu tvp.info". Jak podkreślił, "komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie jest zarejestrowany, partia nie prowadzi żadnej oficjalnej zbiórki".

"Trudno jest mi odnieść się do prowokacji TVP Info, rozumiem, że boją się kandydatury Rafała Trzaskowskiego" - dodał.

"Ludzie dzwonią do nas, dopytują się, kiedy można będzie złożyć podpisy na kandydata, i wszystkich informujemy, że będziemy zbierać podpisy dopiero po ogłoszeniu wyborów, przez komitet wyborczy" - powiedział.(PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ godl/