Warszawa: Bieg Powstania Warszawskiego w tym roku tylko wirtualnie

2020-06-29 18:47 aktualizacja: 2020-06-29, 18:52
Zeszłoroczny Bieg Powstania Warszawskiego w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
Zeszłoroczny Bieg Powstania Warszawskiego w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w tym roku wirtualnie w ostatni weekend lipca - przekazał w poniedziałek stołeczny ratusz, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną. Start i meta zależeć będą wyłącznie od uczestników.

Celem tego wydarzenia jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku. Organizatorem jest miasto oraz "Stołeczne Centrum Sportu. Aktywna Warszawa".

"Siła marki Biegu Powstania Warszawskiego okazuje się tak duża, że organizacja imprezy w wydaniu wirtualnym i symbolicznym wydaje się być działaniem oczekiwanym przez zawodników, co roku uczestniczących w Warszawskiej Triadzie Biegowej "+Zabiegaj o pamięć+" - wyjaśnił Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. "Do udziału zachęcamy wszystkich - wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia" - dodał.

Start i meta tegorocznego biegu zależeć będą wyłącznie od uczestników. "Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej "kotwicy". Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane" - powiedział z kolei Karol Adamaszek, również ze Stołecznego Centrum Sportu.

Najciekawsze relacje ze "startu" w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego organizatorzy nagrodzą upominkami. (PAP)