Ziobro: do tej pory OSP z Podkarpacia otrzymały 20 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości

2020-07-03 16:44 aktualizacja: 2020-07-03, 16:47
Rzeszów, 03.07.2020. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (2L) i wiceminister tego resortu Marcin Warchoł (L) podczas spotkania ze strażakami. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Rzeszów, 03.07.2020. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (2L) i wiceminister tego resortu Marcin Warchoł (L) podczas spotkania ze strażakami. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Do tej pory Ochotnicze Straże Pożarne z Podkarpacia otrzymały 20 mln zł wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiony za te pieniądze sprzęt, m.in. wozy strażackie służyły ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców podczas ostatniej powodzi – mówił w piątek w Przemyślu szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na konferencji prasowej na przemyskim Rynku Ziobro podkreślił, że przyjechał na Podkarpacie, aby podziękować strażakom za ich pomoc dla mieszkańców, których dotknęła w ostatnich dniach powódź.

Dodał, że chciałby też ich wspomóc, dlatego postanowił, że z Funduszu Sprawiedliwości zakupionych zostanie 50 pomp.

"Pompy te w profesjonalny sposób pozwolą usuwać wodę z zalanych domów czy budynków publicznych. Ewentualnie jednostki będą mogły zakupić mundury, specjalne uniformy, które są potrzebne w warunkach wodnych. Są niezbędne dla prowadzenia takich akcji i poprawiają ich bezpieczeństwo" – powiedział Ziobro.

Minister zaznaczył, że nie jest to jednostkowa pomoc dla OSP na Podkarpaciu. Przypomniał, że do tej pory strażacy ochotnicy otrzymali z Funduszu Sprawiedliwości 20 mln zł.

"Zatem to jest ciąg naszych działać, czyny świadczą o wiarygodności, nie słowa. My pokazujemy konsekwentną działalność na przestrzeni ostatnich lat. Tę działalność krytykuje Platforma Obywatelska, która się temu sprzeciwia. Jakby pan (Rafał) Trzaskowski został prezydentem zakończyłaby się możliwość wsparcia dla OSP, dla Podkarpacia" – mówił minister sprawiedliwości. (PAP)

autor: Wojciech Huk