O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

W środę, czwartek i piątek szczepienia medyków na Stadionie Narodowym

W środę, czwartek i piątek CSK MSWiA przeprowadzi kolejną akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformowała we wtorek PAP Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Na terenie obiektu powstał szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 Fot. PAP/Radek Pietruszka
Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Na terenie obiektu powstał szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 Fot. PAP/Radek Pietruszka

Łącznie w ciągu trzech dni na Narodowym zaszczepionych ma zostać około 1500 osób, każdego dnia około 500 osób.

To już kolejna akcja szczepień prowadzona w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Poprzednią przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. W trakcie trzech dni zaszczepiono wówczas około 900 osób.

We wtorek rano na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że uruchomiono szczepienia kadry medycznej w 5 szpitalach tymczasowych w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach.

Z mapy zamieszczonej pod wpisem wynika, że placówkami są w ZOZ MSWiA w Gdańsku, w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w CSK MSWiA w Warszawie, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i w Szpitalu Tymczasowym w Katowicach.

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej.(PAP)

Autor: Daria Kania

io/

Zobacz także

  • Model serca Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
    Model serca Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Grypa, HIV czy półpasiec zwiększają ryzyko zawału serca i udaru. Badania

  • Szczepienie Fot. PAP/Lech Muszyński
    Szczepienie Fot. PAP/Lech Muszyński

    Szczepienia przeciwko COVID-19. Podano liczbę zaszczepionych

  • Robert F. Kennedy Jr Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG
    Robert F. Kennedy Jr Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG

    „Minister Kennedy zagraża zdrowiu Amerykanów”. Apel byłych naczelnych lekarzy

  • Susan Monarez na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
    Susan Monarez na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

    Śmiertelne choroby powrócą do USA? Była szefowa CDC oskarża Kennedy'ego jr.

Serwisy ogólnodostępne PAP