Kontenerowiec Ever Given został ściągnięty z mielizny

2021-03-29 07:46 aktualizacja: 2021-03-29, 12:14
Fot. PAP/EPA/SUEZ CANAL AUTHORITY
Fot. PAP/EPA/SUEZ CANAL AUTHORITY
Kontenerowiec Ever Given, który na początku zeszłego tygodnia osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim, został z niej ściągnięty po wielodniowej blokadzie - poinformowała w poniedziałek wczesnym rankiem morska agencja transportowa Inchcape Shipping, na którą powołuje się agencja DPA.

400-metrowy kontenerowiec Ever Given, który blokował Kanał Sueski od prawie tygodnia, zaczął się poruszać - podały w poniedziałek rano portale internetowe Vesselfinder i myshiptacking, monitorujące światową żeglugę.

Według tych źródeł rufa statku odsunęła się od zachodniego brzegu kanału, co potwierdził przedstawiciel władz Kanału Sueskiego, zastrzegając sobie anonimowość.

Kontenerowiec wrócił na "normalny kurs"

Zdjęcia udostępnione w poniedziałek rano agencji Reutera pokazują, że kontenerowiec, który od 23 marca blokował Kanał Sueski, zajmuje już normalną pozycję na tej drodze wodnej. Dwa lokalne źródła żeglugowe przekazały, że statek wrócił na "normalny kurs".

Kontenerowiec prawie całkowicie został ściągnięty z mielizny, ale zanim popłynie będzie poddany wstępnym inspekcjom – poinformowało agencję Reutera źródło w instytucjach żeglugowych.

Na statku pracują silniki i trwają przygotowania do skierowania jednostki na obszar jezior w południowej części Kanału Sueskiego - podało anonimowo źródło we władzach zarządzających Kanałem. (PAP)

kgr/