Ścisła kwarantanna w stolicy Indii. Służba zdrowia na skraju wydolności

2021-04-19 14:32 aktualizacja: 2021-04-19, 16:45
Indie Fot.  EPA/PAP/JAGADEESH NV
Indie Fot. EPA/PAP/JAGADEESH NV
W stolicy Indii Delhi od nocy z poniedziałku na wtorek będzie obowiązywała ścisła kwarantanna - poinformował premier terytorium stołecznego Arvind Kejriwal. Dodał, że z powodu nasilenia się epidemii Covid-19 system opieki zdrowotnej w mieście jest w krytycznej sytuacji.

"Jeśli nie wprowadzimy teraz tych ograniczeń, staniemy w obliczu jeszcze większej katastrofy. Kwarantanna zacznie się dziś wieczorem i potrwa do następnego poniedziałku" - przekazał Kejriwal.

W Delhi brakuje miejsc w szpitalach, nie ma również wystarczających zapasów tlenu medycznego i najważniejszych lekarstw, w tym używanego w leczeniu Covid-19 remdesiviru - wyliczał szef lokalnego rządu.

W poniedziałek indyjskie ministerstwo zdrowia informowało o 278 tys. nowych infekcjach koronawirusem, ich dzienny przyrost był najwyższy od początku epidemii. SARS-CoV-2 zakaziło się w Indiach w sumie ponad 15 mln osób, z których ponad 178 tys. zmarło.

Indie są drugim państwem na świecie pod względem łącznej liczby infekcji i piątym pod względem liczby zgonów na Covid-19. Liczba zachorowań i śmierci gwałtownie i nieprzerwanie rośnie od początku marca. (PAP)

io/