Napad na bank w Błoniu. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych

2021-04-29 12:33 aktualizacja: 2021-04-29, 14:44
Placówka jednego z banków w miejscowości Błonie (woj. mazowieckie), w której doszło do napadu. Fot. PAP/Paweł Supernak
Placówka jednego z banków w miejscowości Błonie (woj. mazowieckie), w której doszło do napadu. Fot. PAP/Paweł Supernak
Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o napad na bank w Błoniu (woj. mazowieckie) - dowiedziała się PAP. Podczas zatrzymania śledczy znaleźli przy nich broń.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. Około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu. Napastnicy mieli grozić przedmiotem przypominającym broń, a następnie dokonać kradzieży pieniędzy, po czym oddalić się prawdopodobnie czarnym peugeotem. Sprawcy w trakcie napadu mieli założone maseczki, jeden z nich był szczupły, a drugi krępy.

Podczas napadu nikt nie ucierpiał. Według doniesień medialnych jeden z mężczyzn oddał strzał wewnątrz budynku w sufit. Od tamtego momentu policja poszukiwała sprawców napadu.

Jak ustaliła PAP w środę stołeczni policjanci z wydziału walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP przy pomocy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten napad.

Informację potwierdził w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. "Mogę potwierdzić, że do tej sprawy zatrzymano dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli przy nich broń" - powiedział nadkomisarz.

Wskazał, że na tę chwilę nie może więcej powiedzieć. "Trwają czynności z zatrzymanymi. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie" - podał policjant. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

mmi/