Kosiniak-Kamysz i Hołownia nie chcą koalicji opozycyjnej z Platformą Obywatelska

2021-05-08 07:35 aktualizacja: 2021-05-08, 11:31
 Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L), lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (L) oraz senator Jacek Bury (2P) podczas konferencji prasowej w Rzeszowie Fot.  PAP/Darek Delmanowicz
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L), lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (L) oraz senator Jacek Bury (2P) podczas konferencji prasowej w Rzeszowie Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Nie będę uczestniczył w dyskusjach o jednej wspólnej liście, PSL buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy - powiedział PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zadeklarował, że na razie będzie robił wszystko, aby Polska 2050 wygrała wybory samodzielnie.

Lider PO Borys Budka powiedział w Polsat News, że będzie chciał zbudować koalicję z PSL i Polską 2050 Szymona Hołowni. Dodał, że często rozmawia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Szymonem Hołownią "nad tym jak współpracować". Zaznaczył, że każdy buduje swoje ugrupowanie, ale aby wygrać z PiS opozycja musi współpracować.

Kosiniak-Kamysz pytany przez PAP o słowa Budki powiedział: "Widać było jaka jest solidarność w opozycji w ostatnich głosowaniach". "Ja nie będę uczestniczył w dyskusjach o jakiejś jednej wspólnej liście. Trzeba budować blok centrowy i my budujemy blok centrowy" - podkreślił lider PSL.

Dopytywany, czy nie prowadzi żadnych rozmów z Budką i Hołownią na temat koalicji, Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że "Polskie Stronnictwo Ludowe buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy".

Z kolei Hołownia, pytany w mediach społecznościowych o ewentualną koalicję z PO odparł, że na razie będzie robił wszystko, aby Polska 2050 wygrała wybory samodzielnie. "Na razie będę robił wszystko, abyśmy wybory wygrali sami i mogli wziąć odpowiedzialność w całości, ale być może trzeba będzie budować koalicję. Jeśli będzie trzeba budować koalicje, to będziemy ją budować" - powiedział lider Polski 2050. (PAP)

Autor: Edyta Roś, Monika Zdziera
io/