Piotr Zieliński: turniej do zapomnienia

2021-06-23 20:23 aktualizacja: 2021-06-23, 22:17
Polski piłkarz Piotr Zieliński. Fot. PAP/EPA/Kirill Kudryavtsev
Polski piłkarz Piotr Zieliński. Fot. PAP/EPA/Kirill Kudryavtsev
Po porażce ze Szwecją 2:3 i odpadnięciu z mistrzostw Europy piłkarz reprezentacji Polski Piotr Zieliński uznał, że cały turniej jest do zapomnienia. "Po meczu patrzymy w tabelę, ostatnie miejsce, jeden punkt..." - smucił się 27-letni pomocnik Napoli.

W pierwszej kolejce biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2, potem zremisowali z Hiszpanią 1:1. W środę grali o wszystko ze Szwecją, którą trzeba było pokonać, aby awansować.

Przegrana Polaków w meczu ze Szwecją

"Ten mecz dało się wygrać, ale trochę na (własne życzenie - PAP) go przegrywamy. Nie możemy tracić gola w pierwszej akcji. Pierwsza minuta meczu, a my już przegrywamy 0:1... Potem przegrywaliśmy 0:2, doszliśmy na 2:2, ale przez 10 minut zabrakło jeszcze więcej sprytu, koncentracji, chęci zdobycia bramki" - ocenił Zieliński na antenie Telewizji Polskiej.

Polska jest w gronie ośmiu zespołów, które żegnają się z ME po fazie grupowej.

"Po meczu patrzymy w tabelę, ostatnie miejsce, jeden punkt... Nie uważam, że gra była nie wiadomo jak słaba. Zabrakło więcej koncentracji z tyłu, pomocy, no i szczęścia. Kończymy ten turniej z jednym punktem i idzie do zapomnienia, niestety" - spointował.

Pierwsze miejsce zajęła Szwecja z siedmioma punktami, druga jest Hiszpania z pięcioma. Mająca trzy "oczka" Słowacja również odpadła.(PAP)

kgr/

 

TEMATY: