PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.
Najważniejsze wiadomości i wydarzenia dnia na świecie
Zapisz się na naszą listę mailingową, aby otrzymywać codzienne aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.
Palestyński resort zdrowia: w izraelskich atakach zginęło 900 osób, w tym 260 dzieci
W izraelskich atakach zginęło od soboty 900 Palestyńczyków, w tym 260 dzieci i 230 kobiet; rannych zostało 4,6 tys. ludzi - poinformowało we wtorek wieczorem ministerstwo zdrowia palestyńskiej Strefy Gazy.
10.10.2023 21:47
aktualizacja: 11.10.2023 09:32
Liczba rannych po stronie palestyńskiej wzrosła do 4,1 tysięcy. Fot. PAP/Ismael Mohamad
Więcej
Bombardowanie Strefy Gazy przez Izrael, fot. PAP/DPA/Mohammed Talatene
Izrael został ostrzelany z terytorium Syrii. IDF odpowiada ogniem artyleryjskim
Associated Press podaje, że według danych dostarczonych przez obydwie strony konfliktu od soboty zginęło w sumie co najmniej 1,9 tys. osób.
W sobotę w godzinach porannych Izrael został niespodziewanie zaatakowany przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. (PAP)
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Zobacz także
Strefa Gazy. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Hamas: rozwiązanie dla Gazy musi zacząć się od całkowitego wstrzymania agresji Izraela
Strefa Gazy. Fot. Adobe Stock/Aerial View
Spotkanie Rady Pokoju w Waszyngtonie. Około 20 państw na szczeblu przywódców i ministrów
Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Polska wyśle żołnierzy do Strefy Gazy? Jest stanowisko premiera