O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Siły obrony przeciwlotniczej Ukrainy zestrzeliły 56 z 108 rosyjskich dronów

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 56 spośród 108 dronów różnego typu, którymi rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę w nocy z soboty na niedzielę - poinformowały Siły Powietrzne. Ponadto 49 drony "spadły" dzięki skutecznemu zastosowaniu środków walki elektronicznej, zakłócających pracę maszyn w powietrzu.

Ukraińscy żołnierze obsługuje wyrzutnię rakiet typu Grad. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Ukraińscy żołnierze obsługuje wyrzutnię rakiet typu Grad. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Szczątki zniszczonych maszyn uszkodziły niesprecyzowany obiekt infrastruktury i budynki mieszkalne - podała armia w komunikacie. Portal Ukrainska Prawda przekazał, że rosyjski dron typu Shahed - konstrukcji irańskiej - trafił w jeden z budynków w Mikołajowie na południu kraju i ranił dwie osoby.

Więcej

Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Valdemar Doveiko
Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Valdemar Doveiko

Zełenski: coraz więcej żołnierzy z Korei Północnej w obwodzie kurskim, biorą udział w szturmach

Rosjanie praktycznie co noc atakują ukraińskie miasta przy pomocy bezzałogowców. Ukraińcy odpowiadają nalotami na obiekty infrastruktury w Rosji. W nocy z piątku na sobotę ukraińskie wojska przeprowadziły atak z użyciem dronów na jeden z największych rosyjskich magazynów ropy, znajdujący się w obwodzie orłowskim. Na skutek tej operacji wybuchł pożar, który - według doniesień medialnych - wciąż nie został ugaszony.

w nocy z czwartku na piątek rosyjskie siły przeprowadziły najbardziej zmasowany atak z użyciem dronów i rakiet balistycznych na Ukrainę od lutego 2022 r., czyli początku pełnowymiarowej inwazji. Zastosowano 93 pocisków i około 200 bezzałogowców. Jednostki ukraińskiej obrony powietrznej zestrzeliły 81 rakiet. (PAP)

awm/ szm/kgr/

Zobacz także

  • Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Fot. EPA/MAHESH KUMAR
    Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Fot. EPA/MAHESH KUMAR

    Von der Leyen: nie może być mowy o ograniczaniu liczebności sił zbrojnych Ukrainy

  • Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/MARIA SENOVILLA
    Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/MARIA SENOVILLA

    Nowy typ jednostek na Ukrainie. Mają być odpowiedzią na zmiany w sposobach prowadzenia wojny z Rosją

  • Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/Tytus Żmijewski
    Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/Tytus Żmijewski

    Szef MON: nie przygotowujemy się do wysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę

  • Czołg ukraińskiej armii, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/GEORGE IVANCHENKO
    Czołg ukraińskiej armii, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/GEORGE IVANCHENKO

    Generał Syrski: Rosja przerzuciła 30 tys. żołnierzy z Ukrainy na kierunek kurski

Serwisy ogólnodostępne PAP