O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Telus: boję się, że jeśli zabraknie Kaczyńskiego, to PiS się rozpadnie

Obawiam się, że jeśli kiedyś zabraknie Jarosława Kaczyńskiego w PiS, to wszystko się rozpadnie - mówi w rozmowie z "Super Expressem" minister rolnictwa Robert Telus.

Robert Telus Fot. PAP/Andrzej Lange
Robert Telus Fot. PAP/Andrzej Lange

Więcej

Ryszard Czarnecki. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Ryszard Czarnecki. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Czarnecki: wysłanie Jarosława Kaczyńskiego na emeryturę to gorzej niż zbrodnia, to błąd

"SE" przypomniał, że szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek "odesłał niedawno na polityczną emeryturę Jarosława Kaczyńskiego, a Andrzeja Dudę wyraźnie wskazał jako tego, który odegra na prawicy dużą rolę".

O scenariusz, w którym Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS za dwa lata zastąpić miałby Andrzej Duda gazeta zapytała ministra rolnictwa Roberta Telusa.

"Nie ma innej osoby, która umiałaby spiąć wszystkie frakcje w PiS jak Jarosław Kaczyński. Prezes ma wielką charyzmę. Obawiam się, że jeśli kiedyś zabraknie Jarosława Kaczyńskiego w PiS, to wszystko się rozpadnie. Dlatego tak naszym konkurentom politycznym zależy, żeby Jarosław Kaczyński poszedł na emeryturę. Nie widzę innej osoby, która zepnie Zjednoczoną Prawicę. Są we mnie wielkie obawy, że nie znajdzie się innego polityka, który pospinałby wszystkie nasze frakcje, również Andrzej Duda" - powiedział Telus. (PAP)

kno/

Zobacz także

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Komisja etyki ukarała Jarosława Kaczyńskiego naganą i upomnieniem

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Weto prezydenta ws. tzw. ustawy łańcuchowej. Tak zagłosuje prezes PiS [WIDEO]

  • Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz
    Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz

    Szłapka o krytyce słów premiera ws. zadośćuczynień: czasem w dyplomacji prowadzi się skomplikowaną grę

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Kaczyński o apelu Tuska o jedność: tego nie można traktować poważnie

Serwisy ogólnodostępne PAP