O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Turniej WTA w Cincinnati. Porażka Fręch w drugiej rundzie

Rozstawiona z numerem 22. Magdalena Fręch przegrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6:7 (4-7), 6:2, 4:6 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati. Wcześniej w sobotę do trzeciej rundy awansowała rozstawiona z "trójką" Iga Świątek, która wyeliminowała Rosjanka Anastazję Potapową.

Magdalena Fręch. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Magdalena Fręch. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Pochodząca z Łodzi zawodniczka - z racji rozstawienia - miała w pierwszej rundzie tzw. wolny los. 27-letnia Polka po raz drugi w karierze zmierzyła się z osiem lat starszą Rumunką (136. WTA). Dwa lata temu na trawiastych kortach w Birmingham w 1/8 finału wygrała po trzysetowej walce. Cirstea w pierwszej grze w Cincinnati wyeliminowała wicemistrzynię olimpijska z Paryża, Chorwatkę Donnę Vekic.

Więcej

Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Turniej WTA w Cincinnati. Awans Świątek do trzeciej rundy

Polka przełamała przeciwniczkę już w trzecim gemie. Później obroniła break pointa, wygrywając cztery piłki z rzędu. Rumunka po długich wymianach odrobiła straty w 10. gemie, a po chwili wyszła na prowadzenie. O zwycięstwie w secie otwarcia miał zdecydować tie-break. W nim zawodniczki mało ryzykowały, bardziej licząc na błąd przeciwniczki. Więcej popełniła ich Fręch, przegrywając pięć piłek z rzędu i tie-breaka 4-7.

W drugiej partii tenisistki długo zgodnie wykorzystywały własne podanie. Fręch pierwsza ponownie zaliczyła breaka i wyszła na 4:2. Wypracowanej przewagi tym razem nie roztrwoniła, grając bardzo regularnie, a co ważniejsze - skutecznie.

Na początku decydującego seta Rumunka pogubiła się, często wyrzucając piłki w aut. Z wysokiego prowadzenia (3:1) Polki nic jednak nie wyszło, gdyż Cirstea w następnym rozdaniu błyskawicznie odrobiła straty.

Więcej

Iga Świątek. Fot. EPA/NEIL HALL
Iga Świątek. Fot. EPA/NEIL HALL

Turniej WTA w Cincinnati - Potapowa może być pierwszą rywalką Świątek

Nieliczni kibice zgromadzeni na trybunach w ponad 30-stopniowym upale z niecierpliwością oczekiwali na zakończenie, trwającego ponad dwie godziny pojedynku. Okazał się on zwycięski dla pochodzącej z Bukaresztu tenisistki, która wykorzystała trzecią piłkę meczową w 10. gemie, czym przypieczętowała lepszą grę w końcówce spotkania.

Fręch drugi turniej z rzędu zakończyła po pierwszym meczu.

Wcześniej w sobotę do 3. rundy awansowała Świątek, która pokonała Rosjankę Anastazję Potapową 6:1, 6:4. Natomiast Magda Linette zagra w niedzielę ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

Impreza w Cincinnati jest praktycznie ostatnim sprawdzianem światowej czołówki przed wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

Więcej

Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRE PICHETTE
Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRE PICHETTE

Świątek odpadła w 1/8 finału. Turniej WTA w Montrealu nie dla Polki

Wynik meczu 2. rundy:

Sorana Cirstea (Rumunia) - Magdalena Fręch (Polska, 22) 7:6 (7-4), 2:6, 6:4.(PAP)

mask/ pp/ ep/

Zobacz także

  • Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/WU HAO
    Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/WU HAO

    Świątek odpadła z WTA Finals. Anisimova za mocna dla Polki

  • Iga Świątek i Amanda Anisimova. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
    Iga Świątek i Amanda Anisimova. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    WTA Finals - Świątek kontra Anisimova, odcinek trzeci

  • Katarzyna Kawa. Fot. PAP/EPA/Björn Larsson Rosvall
    Katarzyna Kawa. Fot. PAP/EPA/Björn Larsson Rosvall

    Turniej WTA w Chennai. Porażka Kawy w 1/8 finału

  • Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRES MARTINEZ CASARES
    Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRES MARTINEZ CASARES

    Turniej WTA w Wuhan. Świątek po raz pierwszy przegrała z Paolini

Serwisy ogólnodostępne PAP