O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wimbledon. Noskova kontra Kostjuk w półfinale

Rozstawiona z numerem dziewiątym Linda Noskova i turniejowa „12” Marta Kostjuk zmierzą się w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Czeska tenisistka pokonała Belgijkę Elise Mertens (nr 25.) 6:3, 7:5, a Ukrainka wygrała z Włoszką Jasmine Paolini (nr 13.) 6:3, 6:2.

Linda Noskova. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Linda Noskova. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

Jako pierwsza w półfinale zameldowała się Kostjuk. Ukrainka, która zaledwie miesiąc wcześniej po raz pierwszy dotarła do najlepszej czwórki turnieju wielkoszlemowego, ulegając we French Open późniejszej triumfatorce, Rosjance Mirrze Andriejewej, w 69 minut pokonała finalistkę Wimbledonu z 2024 roku Paolini. 24-letnia tenisistka z Kijowa w obu setach dwukrotnie przełamała sześć lat starszą rywalkę, a sama przy tym ani razu nie straciła serwisu.

Kostjuk, przed rozpoczęciem Wimbledonu, nie wygrała meczu na trawie od 2024 roku. Do tej pory jej najlepszy wynik w londyńskim Wielkim Szlemie to była trzecia runda.

Druga para półfinałowa znana

Nieco więcej problemów w ćwierćfinale miała Noskova. 21-letnia Czeszka potrzebowała godziny i 46 minut, by pokonać Mertens, jednak zdołała zamknąć spotkanie w dwóch setach. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii zanotowała po jednym przełamaniu, sama natomiast ani razu nie straciła podania.

Młoda tenisistka z Vsetina po raz pierwszy zagra w półfinale Wielkiego Szlema. Do tej pory jej najlepszym wynikiem w Wimbledonie była czwarta runda, którą osiągnęła w zeszłym roku. Ten sezon na kortach trawiastych jest jednak bardzo dobry w jej wykonaniu, w czerwcu w Berlinie zdobyła pierwszy tytuł na tej nawierzchni w karierze.

Więcej

Selekcjoner Maroka Mohamed Ouahbi. Fot. PAP/EPA/SAM WASSON
Selekcjoner Maroka Mohamed Ouahbi. Fot. PAP/EPA/SAM WASSON

Maroko wciąż niepokonane za kadencji trenera Ouahbiego

Zarówno Noskova, jak i Kostjuk mają szansę na wyprzedzenie w światowym rankingu ubiegłorocznej mistrzyni Wimbledonu Igi Świątek. Potrzebują do tego jednak zwycięstwa w całym turnieju.

We wtorek w półfinale zameldowały się Amerykanka Coco Gauff (nr 7.) oraz Czeszka Karolina Muchova (nr 10.). Oba mecze półfinałowe zaplanowano na czwartek.(PAP)

msl/ af/ ppa/

Zobacz także

  • Coco Gauff. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
    Coco Gauff. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    Wimbledon - Gauff pierwszą półfinalistką

  • Agnieszka Radwańska. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
    Agnieszka Radwańska. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Wimbledon - Radwańska: to, co widzimy na korcie, to wierzchołek góry lodowej

  • Barbora Krejcikova. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
    Barbora Krejcikova. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

    Wimbledon - będzie nowa mistrzyni

  • Jelena Rybakina. Fot. PAP/EPA/JAMES ROSS
    Jelena Rybakina. Fot. PAP/EPA/JAMES ROSS

    Wimbledon - Rybakina wyeliminowana

Serwisy ogólnodostępne PAP