Wjechał w tłum ludzi w Berlinie. Wydano list gończy za domniemanym sprawcą
W sobotnim ataku na Paradę Równości w Berlinie zginęła kobieta - poinformował w niedzielę rano rzecznik berlińskiej policji Florian Nath. Dodał, że obrażenia, które odniosła, były tak ciężkie, że zmarła na miejscu zdarzenia. Policja opublikowała list gończy za domniemanym sprawcą ataku. "Może być uzbrojony" - powiedział Nath.
Rzecznik nie podał innych szczegółów. Nic też nie powiedział, w jakim stanie są ranni.
Wcześniej straż pożarna poinformowała, że trzy osoby z co najmniej 16 rannych walczą o życie, a osiem jest w stanie ciężkim. Pięć osób odniosło lekkie obrażenia, a 30 otrzymało wsparcie psychologa.
W sobotę późnym wieczorem sprawca ataku wjechał furgonetką w tłum ludzi w berlińskim parku Tiergarten. Nieopodal odbywała się Parada Równości. Do tragedii doszło w popularnym berlińskim parku Tiergarten, w samym centrum miasta, nieopodal Bramy Brandenburskiej oraz Placu Poczdamskiego.
Po ataku impreza została zakończona, organizatorzy oraz policja apelowali do zgromadzonych o skierowanie się do domów. Służby zamknęły dostęp do okolicy Placu Poczdamskiego.
List gończy za domniemanym sprawcą ataku na Paradę Równości
Policja opublikowała list gończy za domniemanym sprawcą sobotniego ataku na Paradę Równości w stolicy Niemiec - poinformowała w niedzielę rano berlińska prokuratura. Podejrzanym jest 21-letni Abdul B., znany wcześniej policji i powiązany ze środowiskiem islamistycznym. „Jest niebezpieczny i może być uzbrojony” - ostrzega policja.
Jak padała agencja dpa, służby prowadzą postępowanie „pod zarzutem zamachu”.
Władze ostrzegają: „W przypadku natknięcia się na podejrzanego, należy natychmiast zadzwonić pod numer 110! Nie zbliżać się do niego; może być uzbrojony i niebezpieczny!”. Podejrzany jest szczupły i ma około 190 cm wzrostu.
Mężczyzna jest znany policji i jest powiązany z islamistycznym środowiskiem w Berlinie
Według informacji agencji dpa w maju tego roku podejrzany został zwolniony z aresztu dla nieletnich.
Nadal nie jest jasne, czy domniemany sprawca prowadził pojazd. Pusty samochód został zabezpieczony na miejscu zdarzenia.
sp/ sma/