O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zidentyfikowano prawie wszystkie ofiary zderzenia samolotu ze śmigłowcem w USA

Władze Waszyngtonu D.C. poinformowały we wtorek o zidentyfikowaniu 66 z 67 osób, które zginęły w środę w zderzeniu w powietrzu samolotu pasażerskiego American Airlines z wojskowym śmigłowcem nad rzeką Potomak w stolicy USA.

Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Według komunikatu władz lokalnych odzyskano wszystkie 67 ciał, natomiast Korpus Inżynieryjny Armii USA kontynuuje prace nad usunięciem wraku samolotu z rzeki Potomak. Na środę planowane jest rozpoczęcie usuwania wraku śmigłowca.

Więcej

Wrak samolotu Azerbaijan Airlines. Fot. PAP/EPA/STR
Wrak samolotu Azerbaijan Airlines. Fot. PAP/EPA/STR

Nowe informacje w sprawie katastrofy lotniczej w Kazachstanie

W następstwie katastrofy Federalna Administracja Lotnictwa nałożyła znaczne ograniczenia na loty śmigłowców wokół lotniska Reagan National do co najmniej końca lutego, a dwa mniej używane pasy startowe pozostają zamknięte.

Śledczy z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) podali swoje ustalenia w kwestii lotów obu maszyn. Okazało się, że samolot CRJ-700, który wystartował z Wichita w stanie Kansas, leciał na wysokości ok. 99 metrów w momencie uderzenia. Z kolei Black Hawk leciał na wysokości 91,5 metra, choć nie powinien przekraczać wysokości 61 metrów.

W ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek, samolot pasażerski Bombardier CRJ-700 linii American Airlines, lecący z Wichita, zderzył się ze śmigłowcem UH-60 Black Hawk tuż przed pasem startowym lotniska im. Ronalda Reagana w Arlington pod Waszyngtonem. Zginęły wszystkie osoby podróżujące obiema maszynami, w tym 64 osoby na pokładzie samolotu i trzech żołnierzy na pokładzie śmigłowca. Szczątki obu maszyn spadły do rzeki Potomak.(PAP)

zm/ ep/

Zobacz także

  • Marco Rubio Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
    Marco Rubio Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW

    Rubio: nie zrobimy nic, co naruszy bezpieczeństwo sojuszników na Bliskim Wschodzie

  • Zniszczenia w południowym Libanie Fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH
    Zniszczenia w południowym Libanie Fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH

    Minister obrony Izraela: USA nie żądają od nas wycofania wojsk z Libanu

  • Cieśnina Ormuz. Fot. EPA/ALI HAIDER
    Cieśnina Ormuz. Fot. EPA/ALI HAIDER

    Trump jasno ws. cieśniny Ormuz: bez opłat od statków

  • Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/ALLISON ROBBERT / POOL
    Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/ALLISON ROBBERT / POOL

    Kiedy powrót do rozmów USA z Iranem? Padł termin

Serwisy ogólnodostępne PAP