PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem

2019-10-11, 15:43 aktualizacja : 2019-10-11, 15:46
PGE Energia Ciepła - przekazanie czeków przez KOGENERACJE
PGE Energia Ciepła - przekazanie czeków przez KOGENERACJE
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, wsparła najbardziej potrzebujących w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie. Projekt, który jest częścią społecznego zaangażowania spółki, został doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu przede wszystkim wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Realizowany jest w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach i Zielonej Górze. PGE Energia Ciepła w ramach programu przekazała w 2019 roku łącznie ponad 300 tysięcy złotych dla najbardziej potrzebujących odbiorców korzystających z ciepła sieciowego. 

Beneficjentami programu „Dzielimy się ciepłem” zostały w tym roku: Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA i Fundacja „Świat Wrażliwy” z Gdańska; Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło”, Fundacja Pomocy Samotnym Matkom, Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „Daj Szansę” i Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „MŁODY LAS” w Toruniu; Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie; Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania; Mieszkańcy Gminy Siechnice, będący w trudnej sytuacji materialnej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 

„Jako największy producent ciepła w Polsce wspieramy tych, którzy tego ciepła potrzebują najbardziej. Dlatego angażujemy się wspólnie z ośrodkami pomocy społecznej i organizacjami pożytku publicznego w pomoc dla odbiorców wrażliwych społecznie, która jest skierowana na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Nasze działania zostały zauważone i docenione, a nasz program +Dzielimy się ciepłem+ znalazł się wśród projektów mających największą wartość dla społeczeństwa, co nas dodatkowo wspiera i motywuje do dalszej pomocy” - podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” został wyróżniony w Rankingu 30x30 organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ranking przedstawia listę 60 najlepszych społecznych projektów biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. 

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku. 

KONTAKT:

Agnieszka Dietrich

Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła 

tel. 606 945 485

e-mail: biuroprasowe.pgeec@gkpge.pl

Źródło informacji: PGE Energia Ciepła