O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Lekkoatletyczne MŚ. Justyna Święty-Ersetic o sztafecie mieszanej: w finale walczymy o wszystko

Polacy awansowali do finału sztafety mieszanej 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Tokio. Czasem 3.11,15 zajęli trzecie miejsce w drugiej serii eliminacyjnej. - Mówiłam, że emocje nas poniosą. W finale walczymy o wszystko - zapowiedziała Justyna Święty-Ersetic.

Kajetan Duszyński, Anna Gryc, Justyna Święty-Ersetic. Fot. PAP/Adam Warżawa
Kajetan Duszyński, Anna Gryc, Justyna Święty-Ersetic. Fot. PAP/Adam Warżawa

Najszybsi w eliminacjach byli Amerykanie – 3.10,18. Awans do finału wywalczyło osiem ekip – po trzy najlepsze z dwóch serii i dwie pozostałe z najlepszymi czasami. Polacy pobiegli w składzie: Maksymilian Szwed, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Anna Gryc

Finał odbędzie się o godzinie 15.20 czasu polskiego. W ekipie biało-czerwonych wystąpi w nim Natalia Bukowiecka, brązowa medalistka olimpijska z Paryża na 400 m.

Więcej

Paweł Fajdek. Fot. PAP/Adam Warżawa
Paweł Fajdek. Fot. PAP/Adam Warżawa

Lekkoatletyczne MŚ - Fajdek: przyjechałem, żeby włączyć się do walki o medale [NASZE WIDEO]

– Mówiłam, że pozytywne emocje i wspomnienia z igrzysk nas tutaj poniosą. Czujemy się na tym stadionie jak u siebie. Od razu międzyczasy lepsze niż w całym sezonie – zauważyła zadowolona po eliminacjach Święty-Ersetic.

Szwed podkreślił, że forma jest „petarda”, a wieczorem postara się zacząć jeszcze szybciej i urwać coś z międzyczasu 45,1, uzyskanego z bloków.

Dobrze, że zdyskwalifikowali Kenię, bo oni często faulują, może się czegoś nauczą. A my wchodzimy z dużym Q i będzie dobry tor w finale – analizował.

Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio w tej konkurenji, uzyskał 44,3 i to jego najlepszy bieg od lat.

Wow, nawet nie wiedziałem, że tyle. Czułem, że jest dobrze. Ten stadion nam wybitnie leży – wskazał.

Gryc także była bardzo zadowolona ze swojej postawy.

Walczyłam na ostatniej prostej i dałam z siebie wszystko. To duża odpowiedzialność biec na czwartej zmianie – zaznaczyła 25-letnia płotkarka, która osiągnęła międzyczas 50,6.

Najpewniej to właśnie ją w finale zastąpi Bukowiecka. Z nią w składzie Polacy powinni rywalizować o wygraną z USA i Holandią, jeżeli w decydującym biegu wystąpi Femke Bol.

W 2021 roku Polacy zdobyli złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m. Na tym samym obiekcie w Tokio triumfowali, biegnąc w finale w składzie: Natalia Bukowiecka, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski.

Z Tokio – Tomasz Więcławski (PAP)

twi/ pp/ kgr/

Zobacz także

  • PAP/Adam Warżawa
    PAP/Adam Warżawa

    Kosmetyki, zielona herbata, kubki… i medal. Lekkoatleci o tym, co przywiozą ze sobą z Tokio [NASZE WIDEO]

  • Maria Żodzik zdobyła srebrny medal. Fot. PAP/Adam Warżawa
    Maria Żodzik zdobyła srebrny medal. Fot. PAP/Adam Warżawa

    Trener Marii Żodzik po występie w MŚ w Tokio: emocje będą dochodzić stopniowo [NASZE WIDEO]

  • Adrianna Sułek-Schubert. Fot. PAP/Adam Warżawa
    Adrianna Sułek-Schubert. Fot. PAP/Adam Warżawa

    Lekkoatletyczne MŚ. Sułek-Schubert: szukam trenera, jeśli nie mogę pracować z Minichiello [NASZE WIDEO]

  • Natalia Bukowiecka. Fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
    Natalia Bukowiecka. Fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

    Lekkoatletyczne MŚ. Bukowiecka: nie ma zmęczenia, w finale walczymy i będzie szybciej [NASZE WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP