YouTube zablokował kilka kanałów informacyjnych prorosyjskich separatystów

2022-02-04 16:15 aktualizacja: 2022-02-04, 17:12
Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH
Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH
YouTube zablokował kilka kanałów informacyjnych prowadzonych przez wspieranych przez Rosję separatystów ze znajdujących się poza kontrolą władz w Kijowie terenów na wschodzie Ukrainy. Poinformowali o tym w piątek przedstawiciele tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Serwis zablokował dostęp do kanału policji separatystycznych republik, agencji informacyjnej Luhanskinformcenter oraz radia i telewizji tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

Dodatkowo YouTube zablokował kanały telewizyjne UkrLive i Pierwszy Niepodległy związane z objętym sankcjami przez władze w Kijowie prorosyjskim politykiem Wiktorem Medwedczukiem.

Należący do Google serwis YouTube nie skomentował decyzji dotyczącej blokady należących do separatystów kanałów.

Tereny tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej znajdują się pod kontrolą wspieranych przez Rosję separatystów od kwietnia 2014 roku. Wskutek walk na wschodzie Ukrainy zginęło dotąd ponad 13 tys. osób.

Rosja dostarcza separatystom pomoc militarną, ekonomiczną oraz dyplomatyczną. Pomimo wielu wskazujących na to dowodów, Rosja zaprzecza jakoby była zaangażowana w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Z Kijowa Jakub Bawołek (PAP)

kgr/