Powstał ranking najlepiej opłacanych aktorów filmowych i serialowych. Na szczycie Tom Cruise i Kevin Costner

2022-07-21 17:40 aktualizacja: 2022-07-21, 17:47
Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
Największe nazwiska branży filmowej i aktorskie talenty warte są każdej ceny, o czym mogą świadczyć wynagrodzenia niektórych z nich. Variety przeanalizowało zarobki gwiazd popularnych produkcji telewizyjnych i kinowych, dzięki czemu powstał ranking tych najlepiej opłacanych. Z zestawienia wynika, że najlepiej opłacanymi gwiazdami telewizji są Kevin Costner i Mahershala Ali, zaś na produkcjach filmowych najbardziej wzbogacił się Tom Cruise, który pozostałych kolegów po fachu zostawił daleko w tyle.

Na szczycie listy gwiazd małego ekranu znalazł się weteran Hollywood, Kevin Costner i Mahershala Ali. W przypadku aktora „Tańczącego z wilkami” rola w serialu „Yellowstone” obecnie przynosi mu zyski rzędu 1,3 mln dolarów za odcinek. Od 2018 roku, kiedy to produkcja zadebiutowała na małym ekranie dwukrotny zdobywca Oscara mógł liczyć na coraz to wyższe zyski. Początkowo jego zarobki wynosiły 500 tys. dolarów za odcinek, dziś są ponad dwukrotnie wyższe. 

Na podobne uznanie finansowe może liczyć Mahershala Ali. W jego przypadku do znacznych zysków przyczynił się udział w telewizyjnym thrillerze „The Plot”. Za każdy odcinek gwiazda filmu „Green Book” może liczyć na honorarium wysokości 1,3 mln dolarów. 

Na wynagrodzenia z sześcioma zerami na końcu mogą również liczyć takie tuzy aktorstwa jak: Michael Keaton, Harrison Ford, Helen Mirren, Will Ferrell, Paul Rudd, Jason Sudeikis, Sylvester Stallone. Do milionowych zysków niewiele zabrakło Elizabeth Olsen, za każdy odcinek w serialu „Miłość i śmierć” aktorka inkasować będzie 875 tys. dolarów. Tym samym gwiazda wyprzedziła Anne Hathaway, Jareda Leto, Setha Rogena, Rose Byrne'a i Brie Larson. Na zyski wysokości 500 tys. mogą liczyć Natasha Lyonne i Elisabeth Moss wyprzedzając najlepiej opłacane gwiazdy serialu „Stranger Things” Davida Harboura i Winonę Ryder. 

Jeśli zaś mowa o gwiazdach, które wzbogaciły się na kinowych produkcjach bez wątpienia w tym zestawieniu prym wiedzie Tom Cruise. Rola w kasowym hicie „Top Gun: Maverick” uczyniła z aktora najlepiej zarabiającą gwiazdą filmową. Szacuje się, że aktor, który jest również producentem filmu może wzbogacić się o ponad 100 mln dolarów, a są to jedynie szacunki, zatem zysk może być o wiele bardziej imponujący. 

Ta suma pozwoliła gwiazdorowi „Mission Impossible” pozostawić daleko w tyle konkurencję. Tuż za nim w zestawieniu znalazł się Will Smith. Rola w thrillerze „Emancypacja” pozwoli aktorowi wzbogacić się o sumę 35 mln dolarów. Na trzecim miejscu z zarobkami rzędu 30 mln dolarów znaleźli się Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Poza podium z kwotą 22,5 mln dolarów uplasował się Dwayne Johnson. O pół miliona mniej za nadchodzącą produkcję „Spirited” otrzymali Will Ferrell i Ryan Reynolds oraz Chris Hemsworth za drugą część filmu „Extraction” i Vin Diesel za 10 część filmu „Szybcy i wściekli”. Na takie same wpływy mogą również liczyć Tom Hardy za rolę w filmie „Venom 3”, Joaquin Phoenix za drugą część filmu „Joker” i Denzel Washington za rolę w trzeciej części filmu „Bez litości”.  (PAP Life)

TEMATY: