O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Cezary Pazura zachęci Polaków do szczepień przeciw COVID-19

Ambasador kampanii #SzczepimySię, wybitny artysta i znany aktor Cezary Pazura ponownie zachęci Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj rozpoczęły się nagrania spotu, którego emisja już niedługo w telewizji i Internecie - poinformowała w środę Centrum Informacyjne Rządu.

Aktor Cezary Pazura odebrał nagrodę festiwalu Kino Letnie Sopot – Zakopane, czyli Diamentowy Klaps Filmowy, 5 bm. podczas uroczystej Gali na Molo. Fot. PAP/Marcin Gadomski
Aktor Cezary Pazura odebrał nagrodę festiwalu Kino Letnie Sopot – Zakopane, czyli Diamentowy Klaps Filmowy, 5 bm. podczas uroczystej Gali na Molo. Fot. PAP/Marcin Gadomski

W informacji przekazanej PAP CIR zaznaczył, że najnowszy spot to kolejna część kampanii informacyjnej Narodowego Programu Szczepień.

Przypomniano, że od 27 grudnia można oglądać spoty z udziałem Mateusza i Stanisława Banasiuków, którzy pytają: "A Ty, dla kogo się zaszczepisz?". "Głównym bohaterem najnowszego spotu został Cezary Pazura, który zachęci widzów do szczepień słowami – Dla siebie. Dla innych. Szczepimy się!" - czytamy w komunikacie.

Efekty wtorkowych nagrań będą wkrótce dostępne w Internecie i telewizji.

Do tej pory Pazura, jako ambasadora kampanii #SzczepimySię wystąpił w krótkich spotach radiowych, w których aktor zachęca Polaków do skorzystania ze szczepionek przeciw COVID-19. Można go również dostrzec w przestrzeni medialnej – aktor pojawił się już na kanapie porannego programu "Pytanie na Śniadanie" czy w programie "Newsroom WP", w którym podkreślił, że "jedynym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepionki".

Szczepionka na COVID-19. Cezary Pazura: "dzięki temu można żyć dłużej i zdrowiej"

Jak zaznaczył Cezary Pazura - "warto zaszczepić się przeciw COVID-19, bo dzięki temu można żyć dłużej i zdrowiej". "Widziałem skutki takiej choroby jak polio, a już jej nie ma. W momencie, kiedy zaszczepi się większość populacji, koronawirus zniknie" – wyjaśnił aktor.

W komunikacie podkreślono, że "szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne". Zaznaczono, że przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

W ramach kampania informacyjnej #SzczepimySię wystartował także spot radiowy, a od 29 grudnia możemy usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów. Ponadto na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Kancelaria Premiera uruchomiła także stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

 

Zobacz także

  • Fot. Materiały prasowe
    Fot. Materiały prasowe
    Specjalnie dla PAP

    Zagrał główną rolę w serialu „Niebo. Rok w piekle”. Co łączy go z bohaterem, który wstąpił do sekty? [WIDEO]

  • Fot. Materiały prasowe
    Fot. Materiały prasowe

    Tomasz Kot - pora na przerwę od grania sympatycznych panów [WYWIAD, WIDEO]

  • Daniel Craig. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
    Daniel Craig. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

    Daniel Craig o życiu po Bondzie: pracuję ciężej, ale cieszę się tym bardziej niż kiedykolwiek

  • Rob Reiner i jego żona Michele Reiner. Fot. PAP/EPA/Ron Sachs / POOL
    Rob Reiner i jego żona Michele Reiner. Fot. PAP/EPA/Ron Sachs / POOL

    Aktor Rob Reiner i jego żona znalezieni martwi w domu w Los Angeles

Serwisy ogólnodostępne PAP