„Corriere della Sera”: świeżo upieczona matka obroniła pracę magisterską na oddziale położniczym

2021-05-21 13:12 aktualizacja: 2021-05-21, 13:45
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Obrona w trybie zdalnym pracy magisterskiej na oddziale położniczym tuż po urodzeniu dziecka - to zdarzyło się we Florencji we Włoszech. Młoda matka nie powiedziała, że jest w połogu, by – jak potem wyznała - nie miało to wpływu na końcowy wynik egzaminu.

Dziennik „Corriere della Sera” podał w piątek, że w ciągu 48 godzin młoda kobieta została matką i magistrem pedagogiki. Jej syn miał urodzić się 26 maja, ale przyszedł na świat tydzień wcześniej, na dzień przed planowaną obroną pracy magisterskiej swojej mamy.

Pochodząca z Neapolu kobieta o imieniu Lucia po urodzeniu dziecka nie zmieniła terminu obrony ani nie poinformowała komisji o tym, że jest w szpitalu po urodzeniu dziecka.

Postanowiła w przewidzianym terminie obronić pracę o emocjonalnym i społecznym wpływie rozwoju mowy, a w organizacji obrony w tym nadzwyczajnym trybie zdalnym pomogła jej ordynator oddziału położniczego.

„Po nakarmieniu dziecka ubrałam się, założyłam szpilki, zrobiłam makijaż i usiadłam przed komputerem” - powiedziała młoda matka. Podkreśliła, że wydarzenie to dedykuje swojemu synowi Riccardo, by miał w życiu tyle determinacji, co ona.

Dyrektor florenckiego szpitala Simone Naldini podkreślił: "Jesteśmy szczęśliwi, że byliśmy częścią tego wydarzenia".

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

agwo/