Terlecki: porozumienie, które ustabilizuje i umocni naszą większość w Sejmie bliskie

2021-10-06 15:07 aktualizacja: 2021-10-06, 19:13
Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, fot. PAP/Art Service 2
Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, fot. PAP/Art Service 2
Rozmowy z naszymi koalicjantami powinny zakończyć się w tym tygodniu; na poniedziałek zaplanowane jest kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, który zapozna się z ich efektami - powiedział PAP szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

"Rozmowy trwają z naszymi zewnętrznymi koalicjantami, uczestnikami naszego klubu, pewnie zakończą się one w tym tygodniu. W poniedziałek przewidziane jest Prezydium Komitetu Politycznego, które się z tym zapozna" - powiedział Terlecki, pytany o prowadzone przez PiS negocjacje.

"Myślę, że jakieś porozumienie, które ustabilizuje i umocni naszą większość w Sejmie jest bliskie" - dodał.

Pytany czy wydzielenie sportu z ministerstwa kultury jest już przesądzone, szef klubu PiS powiedział, że ta kwestia jest w trakcie ustaleń. "Nie chcę przesądzać do poniedziałku, do zebrania Prezydium" - zaznaczył.

Pytany natomiast o pojawiające się plotki medialne dotyczące wejścia do klubu PiS posłów niezrzeszonych: Łukasza Mejzy i Zbigniewa Ajchlera odparł, że jest za wcześnie, aby coś deklarować. "Jak przyjdą i złożą odpowiednie podpisy, to oczywiście o tym poinformujemy" - zaznaczył.

Dopytywany, czy taka propozycja leży na stole, Terlecki odparł: "No tak, o tym się rozmawia".

Obecnie PiS prowadzi negocjacje koalicyjne m.in. z Partią Republikańską oraz środowiskiem skupionym wokół wiceszefa MON Marcina Ociepy, który wraz z innymi byłymi politykami związanymi z Porozumieniem Jarosława Gowina powołali na początku września stowarzyszenie OdNowa RP, które ma działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski

ja/

TEMATY: