O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Spotkanie Nawrocki-Trump. Prezydent RP o szczegółach rozmowy

Prezydent Karol Nawrocki poinformował, że we wtorek spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jak dodał, podczas tej rozmowy powiedział prezydentowi USA że jego wystąpienie było „świetne”. Podkreślił, że Trump przekazał mu, iż cieszy się z głębokiej więzi łączącej Polskę i Stany Zjednoczone.

Prezydent RP Karol Nawrocki, fot. PAP/Leszek Szymański
Prezydent RP Karol Nawrocki, fot. PAP/Leszek Szymański

Podczas środowego briefingu w Nowym Jorku Nawrocki potwierdził, że wraz ze swoją małżonką Martą Nawrocką we wtorek miał okazję spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem oraz pierwszą damą Melanią Trump.

To spotkanie wczorajsze z Donaldem Trumpem odnosiło się do wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa, które wzbudziło zainteresowanie opinii publicznej na całym świecie. Przekazałem prezydentowi Donaldowi Trumpowi, że było to świetne wystąpienie

Karol Nawrocki

Jak dodał, Nawrocki nawiązał również do sytuacji w Polsce i Europie Środkowej. - Przekazał mi, że Stany Zjednoczone są z Polską i bardzo się cieszy z naszej głębokiej, ważnej, opartej na wartościach relacji. Było to bardzo miłe spotkanie - powiedział prezydent RP.

Nawrocki: publiczna zmiana stanowiska Trumpa wobec Rosji - dobra informacja dla Polski

Publiczna zmiana stanowiska prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Rosji podczas jego wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, to dobra informacja dla Polski – ocenił prezydent Nawrocki. Podkreślił, że Trump liczy się ze zdaniem Polaków i polskiego prezydenta co do istoty działań Rosji.

Podczas briefingu prasowego w Nowym Jorku, Nawrocki pytany był o zmianę nastawienia Trumpa wobec Rosji, które wybrzmiało w wystąpieniu prezydenta USA podczas debaty generalnej 80. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Nawrocki podkreślił, że jest w stałym kontakcie z prezydentem Trumpem, więc nie uznaje on tego za „radykalną zmianę w samym sercu Donalda Trumpa, ale zmianę publiczną”.

Zapewnił, że przy okazji swoich spotkań i rozmów telefonicznych z Trumpem, rozmawiał o tym, „jaka jest istota Federacji Rosyjskiej”; zaznaczył, że prezydent USA liczy się ze zdaniem Polaków i polskiego prezydenta.

Dla nas to oczywiście są dobre informacje, i utrzymanie, czy być może, wierzę w to, zwiększenie komponentu wojsk amerykańskich w Polsce, to dobra informacja dla całego regionu Europy Środkowej, co potwierdzili moi koledzy z państw bałtyckich

Karol Nawrocki

from/ sno/ mrr/ wni/ par/ sma/

Zobacz także

  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, fot. Paweł Supernak
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, fot. Paweł Supernak

    Zełenski o rozmowie z Nawrockim. "Bardzo pozytywna, liczę na nowy etap relacji z Polską"

  • Prezydent Karol Nawrocki oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Prezydent Karol Nawrocki oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy [GALERIA]

  • Donald Tusk i Karol Nawrocki Fot. PAP/Paweł Supernak/Albert Zawada
    Donald Tusk i Karol Nawrocki Fot. PAP/Paweł Supernak/Albert Zawada

    Premier o decyzji prezydenta ws. Okrągłego Stołu: to ironia historii

  • Karol Nawrocki, fot. PAP/EPA/TOMS KALNINS
    Karol Nawrocki, fot. PAP/EPA/TOMS KALNINS

    Nawrocki spotka się z szefem NATO. Rzecznik prezydenta o szczegółach

Serwisy ogólnodostępne PAP