Lekkoatleta Adam Kszczot ogłosił zakończenie kariery

2022-02-14 10:17 aktualizacja: 2022-02-14, 12:55
Adam Kszczot. Fot. PAP/Leszek Szymański
Adam Kszczot. Fot. PAP/Leszek Szymański
Jeden z najbardziej utytułowanych polskich średniodystansowców Adam Kszczot ogłosił w poniedziałek zakończenie kariery. 32-letni lekkoatleta potwierdził tę informację PAP. Dodał, że stanie się to po sezonie halowym.

"Coś się kończy coś się zaczyna, postanowiłem zakończyć zawodową karierę" – ogłosił na swoim profilu na Facebooku dwukrotny wicemistrz świata na 800 m.

Dodał, że w jego życiu zaczyna się nowy etap, w którym w domu spędzi znacznie więcej czasu niż przez całe swoje dotychczasowe życie. "Nie będzie to trudne, bo zwyczajowo byłem poza domem przez prawie 250 dni w roku. Moi najbliżsi nie mogą się doczekać, ja również i to jest główny powód podjętej przeze mnie decyzji" – wyjaśnił.

"Kolejnym powodem są pogarszające się relacje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a to w obliczu argumentu rodziny znacząco ułatwia decyzje" – przyznał we wpisie.

Lekkoatleta informację potwierdził PAP. "Kończę po sezonie halowym" – zaznaczył.

32-letni Kszczot to srebrny medalista mistrzostw świata w biegu na 800 m z Pekinu (2015) i Londynu (2017). To także trzykrotny mistrz Europy i multimedalista mistrzostw świata i Starego Kontynentu w hali. Startował na igrzyskach w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). W obu przypadkach dotarł do półfinału. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

kgr/