Pogrzeb prof. Waldemara Parucha odbędzie się 16 maja w kościele w Tomaszowicach

2022-05-09 20:36 aktualizacja: 2022-05-09, 20:44
prof. Waldemar Paruch. Fot Twitter
prof. Waldemar Paruch. Fot Twitter
Uroczystości pogrzebowe prof. Waldemara Parucha odbędą się 16 maja w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach (Lubelskie). Były szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych zmarł w niedzielę w wieku 57 lat.

Rzecznik Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Aneta Adamska poinformowała w poniedziałek, że uroczystości pogrzebowe prof. Waldemara Parucha odbędą się w poniedziałek 16 maja o godz. 13 w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach.

Prof. Waldemar Paruch urodził się 15 września 1964 r. w Lublinie. Był naukowcem, działaczem społecznym, inicjatorem powołania i byłym szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych oraz historykiem związanym z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był też przewodniczącym zespołu doradczego ds. rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz członkiem gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

W kwietniu br. decyzją prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Zmarł ósmego maja w wieku 57 lat.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

an/