PKO BP wyemituje obligacje o wartości do 4 miliardów euro

2022-08-08 19:08 aktualizacja: 2022-08-08, 19:08
 Wartość programu została ustalona na maksymalnie 4 mld euro. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wartość programu została ustalona na maksymalnie 4 mld euro. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Zarząd PKO BP podjął decyzję o ustanowieniu programu euroobligacji o wartości do 4 mld euro – podał PKO BP w poniedziałek w komunikacie.

„Zarząd PKO Banku Polskiego S.A. (…) informuje, że 8 sierpnia 2022 r. podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji euroobligacji przez Bank jako emitenta (…)” – podano w poniedziałkowym komunikacie bieżącym banku.

Z komunikatu wynika, że wartość programu została ustalona na maksymalnie 4 mld euro i że w jego ramach możliwa będzie emisja niezabezpieczonych euroobligacji w dowolnej walucie, w tym takich, z których zobowiązania mogą być zaliczane do zobowiązań kwalifikowalnych lub do funduszy własnych banku.

„Bank może ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Luksemburgu, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub innym, poza USA, rynku wybranym przez Bank” – podano w komunikacie.

PKO BP podał także, że bank wystąpi o przyznanie programowi emisji obligacji oceny ratingowej przez agencję ratingową Moody's. (PAP)

autor: Marek Siudaj

gn/

TEMATY: