O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Współpracownik prezydenta Ukrainy: musimy przed zimą zakończyć aktywną fazę wojny

Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję - powiedział w środę Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Żołnierze Gwardii Narodowej pod Charkowem. Fot. PAP/Mykola Kalyeniak
Żołnierze Gwardii Narodowej pod Charkowem. Fot. PAP/Mykola Kalyeniak

Więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT PAP/EPA
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT PAP/EPA

Prezydent Ukrainy: rosyjski ostrzał obwodu dniepropietrowskiego pokazuje, że potrzebna nam większa pomoc wojskowa [RELACJA NA ŻYWO]

Jako powód wskazał niebezpieczeństwo ataków rosyjskich na ukraińską infrastrukturę ciepłowniczą i energetyczną.

"Armia rosyjska nadal atakuje obiekty naszej infrastruktury. Stanowi to jeden z ich celów, z czym nawet się nie kryją. Z tego m.in. powodu chcemy podjąć wszelkie wysiłki, by aktywną fazę wojny zakończyć przed upływem jesieni" - powiedział Jermak w wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina.

Przyznał, że jest to trudne zadanie; Ukraina - zapewnił - robi jednak wszystko, by wyzwolić obszary okupowane przez Rosjan. "Tłumaczymy to naszym partnerom. Oni podzielają naszą opinię" - powiedział Jermak.

Im dłużej wojska rosyjskie będą pozostawały na terytorium Ukrainy i starały się tam okopać, tym trudniej będzie wyzwolić te tereny - przyznał szef biura prezydenta Zełenskiego. (PAP)

gn/

Zobacz także

  • Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK
    Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

    Zełenski: to niesprawiedliwe, że Trump wzywa do ustępstw Ukrainę, a nie Rosję

  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Valdemar Doveiko
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Valdemar Doveiko

    Zełenski: od początku wojny z Rosji do domu udało się sprowadzić 2 tys. dzieci

  • Minister Spraw Zagranicznych Polski Radosław Sikorski. Fot. EPA/RONALD WITTEK
    Minister Spraw Zagranicznych Polski Radosław Sikorski. Fot. EPA/RONALD WITTEK

    Monachium. Sikorski: to Europa płaci teraz za wojnę i zasługuje na miejsce przy stole rozmów

  • Sekretarz generalny NATO Mark Rutte w Brukseli. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
    Sekretarz generalny NATO Mark Rutte w Brukseli. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

    Rutte: NATO będzie z Ukrainą tak długo, jak będzie trzeba

Serwisy ogólnodostępne PAP