Największe targi gier komputerowych Poznań Game Arena

2015-10-16 11:35 aktualizacja: 2018-10-05, 15:32
Setki gier, najnowszy sprzęt, dziesiątki tysięcy zwiedzających i trzy dni cyfrowej rozrywki - tak zapowiadają się największe w Polsce targi gier komputerowych. W weekend za sprawą Poznań Game Arena tysiące osób przeniesie się do wirtualnej rzeczywistości.

PGA odbędzie się w dniach 16-18 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Organizatorzy spodziewają się ponad 70 tys. zwiedzających. Do wspólnej zabawy ma ich przyciągnąć osiem pawilonów wypełnionych po brzegi komputerami, konsolami, akcesoriami i oczywiście grami. Na PGA swoje najnowsze produkty zaprezentuje przeszło 120 wystawców, w tym 60 niezależnych studiów deweloperskich.

"PGA to impreza dla fanów gier, multimediów, elektronicznej rozrywki, ale z podziałem na poszczególne branże. Pokażemy najnowsze akcesoria gamingowe, komputery, laptopy – wszystko co jest potrzebne dla profesjonalnych graczy" – powiedział PAP Life dyrektor PGA Łukasz Wołonkiewicz.

Przyznał, że sam na pewno wybierze się do Strefy Retro Games poświęconej tytułom wydanym nawet przed 20 laty.

Przedpremierowo - Lara Craft

Dla osób, które nie słyszały jeszcze o e-sporcie dużym zaskoczeniem może być turniej "Continental Rumble" w popularną internetową grę World of Tanks. Pula nagród w turnieju wynosi 100 tys. dolarów. "Będzie to starcie najmocniejszych ekip z Rosji z najmocniejszymi ekipami z całej Europy" – dodał Wołonkiewicz.

O skali przedsięwzięcia świadczy nie tylko pula nagród. Turniej rozegrany zostanie w największej sali konferencyjnej targów. Gracze na PGA będą również rywalizowali w zawodach League of Legends, Counter-Strike, Tekkena i Pro Evolution Soccer.

Gratką dla graczy będzie przedpremierowy pokaz gry "Rise of the Tomb Raider" z kultową postacią Lary Croft. Na stanowiskach z konsolami XBox będzie można też spróbować swoich sił w tej grze należącej do jednego z popularniejszych cyklów cyfrowej rozrywki.

Widowiskowy cosplay

Wśród atrakcji PGA jest konkurs cosplay. "Cosplay to prezentacja swojego stroju, przebrania nawiązującego do gier komputerowych, komiksów, filmów, animacji. Konkurs będzie bardzo widowiskowy. Mamy ponad 70 zgłoszeń" – powiedział PAP Life zajmujący się PGA Jakub Kaczmarek z MTP.

Targom w organizacji konkursu pomaga znana w środowisku cosplayerka Aleksandra "Shappi" Tora. Finałową rywalizację zaplanowano na niedzielę. Uczestnicy odegrają wtedy scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielili.

Poznań Game Arena to targi gier, rozrywki i multimediów. Od 2013 r. częścią wydarzenia jest tzw. strefa studiów developerskich, na której swoje projekty prezentują firmy tworzące gry. PGA towarzyszy Game Industry Conference (GIC). Na GIC z całej Europy zjedzie się ponad 3 tys. uczestników i prelegentów. Prze trzy dni słuchacze poznają nowinki technologiczne i poszerzą wiedzę dotyczącą tworzenia gier. (PAP Life)

pil/ jbr/

TEMATY: