Resort edukacji uruchamia infolinię dla nauczycieli

2021-01-14 11:50 aktualizacja: 2021-01-14, 13:37
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Chcemy uefektywniać i poprawiać naukę zdalną. Jedną z form wsparcia jest techniczna infolinia dla nauczycieli +48 222 500 144 - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Infolinia ma pomóc nauczycielom w rozwiązywaniu trudności w zdalnym nauczaniu.

Szef MEiN przekazał, że "rząd przeznaczył 1 mld zł na informatyzację szkół, zakup sprzętu przez organy prowadzące". "W ramach tych pieniędzy ok. 300 tys. zł zostało przekazane na refundację zakupów, akcesoriów informatycznych" - dodał. Zaznaczył jednak, że nauka zdalna dla starszych dzieci musi dalej funkcjonować. Jego zdaniem, jednym z elementów uaktywniania i wsparcia nauczania zdalnego jest specjalna infolinia dla nauczycieli.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej, infolinia ma pomagać rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. "Dzwoniąc pod numer +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają profesjonalną pomoc" - podkreślono.

Infolinia +48 222 500 144 ma być czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6-20 oraz w weekendy w godz. 8-18.

Koronawirus w Polsce. Przemysław Czarnek o testowaniu nauczycieli

Do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli. Wyniki wskazują, że koronawirusem zakaziło się zaledwie 2 proc. - przekazał szef MEiN.

Czarnek powiedział również, że od 18 stycznia - oprócz uczniów klas I-III szkół podstawowych - do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym, nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych oraz jednostkach pomocy społecznej.

"Szkoła ma obowiązek, w związku z powrotem dzieci do szkół z klas I-III zapewnić opiekę świetlicowa dla najmłodszych uczniów" - powiedział.

Ponadto dyrektorzy szkół - jak zaznaczył dalej minister - nadal mogą organizować uczniom klas maturalnych i ósmych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do pięciu osób.

"Prosiłbym dyrektorów i nauczycieli o skorzystanie z tej możliwości, bo zbliżamy się do egzaminów ósmoklasisty i maturalnych" - zaapelował.(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

lp/