Penthouse Marilyn Monroe w West Hollywood trafił na sprzedaż

2021-11-08 22:33 aktualizacja: 2021-11-08, 22:29
Amerykańska aktorka Marilyn Monroe. Fot. PAP/CAF
Amerykańska aktorka Marilyn Monroe. Fot. PAP/CAF
Wart prawie 2,5 mln dolarów apartament w Granville Towers niedaleko Bulwaru Zachodzącego Słońca był siódmym mieszkaniem, do którego wprowadziła się Marilyn Monroe, tuż po rozstaniu ze swoim drugim mężem Joe DiMaggio. Dziś piękne, słoneczne lokum czeka na nowego właściciela.

Wnętrze tego apartamentu na pewno różni się od hollywoodzkiego glamouru, jakim otaczała się Marilyn Monroe. Dziś mieszkanie z dwiema sypialniami, dwiema łazienkami, salonem i kuchnią o powierzchni prawie 189 metrów na pewno imponuje nowoczesnym wykończeniem, utrzymanym w bieli i szarości. Świetliki i okna wznoszące się od podłogi, aż po sufit zapewniają oszałamiający widok. Jednak wszyscy pozostaną zgodni, że największym atutem tej nieruchomości jest fakt, że mieszkała w niej ikona Hollywood, Marilyn Monroe.

Sam budynek, w którym znajduje się apartament, cieszy się poularnością wśród osobistości. Swój apartament miał tu chociażby David Bowie. Nic dziwnego, znajduje się w świetnej lokalizacji, a jego goście mają dostęp do wszelkich udogodnień, basenu, ogrodu i całodobowego portiera.

Według agencji The Agency Real Estate, która odpowiada za sprzedaż, było to siódme i ostatnie mieszkanie, które zajmowała Monroe, zanim zdecydowała się na zakup domu w Brentwood w Kalifornii, gdzie zmarła w sierpniu 1962 roku. Ta nieruchomość – dom w stylu hiszpańskim z czterema sypialniami i trzema łazienkami – została wystawiona na sprzedaż w roku 2017 i kupiona za kwotę 6,9 mln dolarów. 

Autorka: Monika Dzwonnik